O nas

Witamy na stronie Pasieki Natura

Praca przy pszczołach nie jest dla nas tylko sposobem na życie,  jest to pasja, która tak pochłania człowieka, że z czasem inne rzeczy wydają się mniej ważne.

Dla tej pasji porzuciliśmy miasto i miejski styl życia , urlopy i  dni wolne od pracy zamieniliśmy na pracujące , ale  nie żałujemy niczego .

Nasze gospodarstwo jest firmą rodzinną i pracujemy w niej wspólnie z żoną  .

Praca podzielona jest według umiejętności , ale każda z nich jest tak samo ważna.

W ten sposób kontynuujemy rodzinne tradycje pszczelarskie , gdyż pszczoły były od zawsze w naszych rodzinach .

Pasieka podzielona jest na grupy : wędrowną tzn. te ule , które wywozimy na odległe pożytki  ,  pasieki miejskie , podmiejskie , oraz stacjonarne na Roztoczu.

Wszystko po to by uzyskać jak najwięcej gatunków  miodu. Nasze pszczoły wywozimy w tereny trudno dostępne , ale wolne od ciężkiego przemysłu , najczystsze z możliwych ( Bieszczady, Roztocze, Bory Dolnośląskie, Puszcza Solska )

Oprócz pozyskiwania miodu zajmujemy się również hodowlą pszczół , matek pszczelich  różnych ras . Jestem wykwalifikowanym mistrzem pszczelarskim i członkiem sekcji hodowlanej przy ŚZP.

Do sprzedaży i przerobu wykorzystujemy wszystkie produkty uzyskane w naszej pasiece np. wosk pszczeli , propolis , pyłek , pierzgę , mleczko pszczele .

Oprócz miodów odmianowych  oferujemy naszym Klientom także  miody  mieszane z wykorzystaniem produktów pszczelich , ziół , owoców lub przypraw leczniczych np. miód z propolisem , z pierzgą , z mleczkiem pszczelim , z pyłkiem , z miętą itp.

Nie wielka produkcja,  tylko mała  manufaktura dla wielbicieli i smakoszy miodu.

A wszystko to robione z sercem i wynikające z  pasji i szacunku  do pszczół.

Serdecznie zapraszamy – Pasieka Natura